O firmie Granitex

Nagrobki i pomniki w ofercie firmy Granitex

Jesteśmy firmą rodzinną, która działa na rynku od 1989 roku. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie powoduje, że nasza oferta jest nie tylko niezwykle szeroka, ale także odznacza się wysoką jakością. Firmę Granitex tworzy stała, doświadczona kadra, gwarantująca dbałość o szczegóły. Wieloletnia działalność zgodnie z najwyższymi standardami sprawia, że jesteśmy renomowanym producentem nagrobków w Wielkopolsce. Ponadto, wszystkie prace nadzoruje mistrz kamieniarstwa, dzięki czemu nasze pomniki wykonywane są ze starannością i dokładnością.

Firma rodzinna Granitex, mieszcząca się m.in. w Poznaniu, posiada ponad 500 wzorów nagrobków dostępnych od zaraz. Są to nie tylko nagrobki pojedyncze, ale także podwójne oraz dziecięce. Oprócz tego w naszym asortymencie pojawiają się różnego rodzaju akcesoria nagrobkowe, m.in. lampiony, misy nagrobne, wazony oraz ławki cmentarne. Poza nagrobkami i akcesoriami, w swojej ofercie posiadamy też inne produkty granitowe, które projektowane są na życzenie klienta.

Punkty sprzedaży

Posiadamy aż trzy punkty sprzedaży, jeden w Poznaniu (
ul. Mogileńska 42
)
oraz po jednym w Bogucinie
oraz Wągrowcu.
Choć wszystkie z nich znajdują się w jednym regionie, to Granitex nie ogranicza się tylko do tych okolic. Realizujemy również zlecenie na terenie całego kraju. Możemy także pochwalić się sporym doświadczeniem w zamówieniach zagranicznych.

Firma Granitex to sprawdzony producent nagrobków granitowych z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się:

 • Projektowaniem, doradztwem, wykonaniem oraz montażem nagrobków granitowych (m.in. pojedynczych, urnowych czy grobowców) o różnych wymiarach.
 • Umieszczaniem danych osób zmarłych na ścianach nagrobnych metodą piaskowania, kucia lub nakładania liter metalowych chromowanych i mosiężnych. Mamy możliwość pozłocenia liter płatkami 24k złota.
 • Demontażem oraz ponownym montażem nagrobków w przypadku kolejnych pogrzebów. W firmie Granitex wykonujemy też dopisy na istniejących tablicach nagrobnych.
 • Demontażem i utylizacją starych nagrobków.
 • Renowacją i naprawą nagrobków granitowych, w tym m.in. podniesieniem pomników, wypoziomowaniem, odświeżeniem, odmalowaniem liter, wymianą starych, połamanych elementów oraz wymianą zniszczonych belek fundamentowych przy nagrobkach.
 • Układaniem kostki brukowej oraz wykonywaniem okładzin granitowych przy nagrobkach.
 • Sprzedażą oraz montażem dodatkowych akcesoriów granitowych takich jak wazony, lampiony, misy czy ozdobniki z metalu, a także ławek cmentarnych.
 • Grawerowaniem wizerunków osób zmarłych i motywów świętych w kamieniu.
 • Umieszczaniem zdjęć osób zmarłych na porcelanie oraz ich montażem na pomnikach.
 • Rzeźbieniem w granicie, dzięki czemu możemy realizować indywidualne projekty prac rzeźbiarskich. W tym celu współpracujemy z artystą-rzeźbiarzem, który od lat zajmuje się wykonywaniem prac z wykorzystaniem naturalnego kamienia.
 • Nasza firma realizuje też indywidualne projekty, wśród których wymienić można m.in. wykonywanie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych według dostarczonych wymiarów czy tworzenie tablic pamiątkowych do umieszczenia na budynkach szkół, kościołów czy urzędów.

Firma Granitex organizuje zarówno transport, jak i montaż nagrobków na cmentarzach w całej Polsce i poza jej granicami. Pracujemy wyłącznie z granitem. Nie korzystamy z lastryko, konglomeratów, piaskowców czy marmuru.

Nasza firma nie zajmuje się organizacją pogrzebów, ekshumacją czy wykopywaniem mogił na cmentarzach.